top of page

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu bünyesinde, tüm hızıyla provalarına Melda Narin Güler yönetiminde devam eden “Yedi” adlı oyun 2 Şubat Cuma günü Sahne Çolpan da perde açtı…

Feramuz Egemen Arslan tarafından yazılan, Kerem Alışık’ın süpervizörlüğünü yaptığı “Yedi” oyununda rolleri  Oral Özer, Hasan Erdem, Simge Geren, Şahin Adıgüzel, Aysun Kafkaslı Kubat, Barış Kolik, Esra Turhan, Sena Mollaahmetoğlu, Şamil Küçüktorun ve Tülay Bekar Öztürk paylaşıyor.

Oyunun süpervizörü Kerem Alışık, “Bu coğrafyaya doğmanın şanssız yüzüne bakan, çaresizliğin bile bazen umut olabileceğini anlatan yersiz yurtsuz bir hikaye… Sürprizlerle dolu bu hikayede Sadri Alışık Akademi’nin yetenekli oyuncuları da yer alıyor. Uzun zamandır prova yapıyorlar. Onlar adına dileğim; alkışları bol olsun” dedi.

YÖNETMEN GÖRÜŞÜ  / MELDA NARİN GÜLER

Bu toprakların güzelliğini elleriyle karartmış, 'neden' sorusunu sormayıp önüne gelenle yetinen garip insanlarız...İnatla değişmeyen bu dünyayı değiştirme çabasına katkıdır bu oyun. İzleyene şapkasını önüne koyup düşündürme payıdır. Bunca acı içinde aşk ile titretmek istemesek bile yüreğinizi, 'hayat' deyip ona da dokunduk. Derin bir nefes almak isterken, engel olanlara naif bir 'kötü söz' olsun istedik. Binlerce 'vah' tan sadece birini alıp haykırmak istedik. Kapkara bir hikayedir bakacağınız. Biz bu oyuna başlarken derin bir nefes aldık. Haydi siz de!

OYUN PROGRAMI:

17.Kasım.2018 / 20:30 

27.Kasım.2018 / 20:30

bottom of page